Az éttermi rikkancs
Ő az az embertípus, aki akkor nyaggat, amikor a legkevésbé van szükséged rá.
Képzeld el, hogy csóró magyar vagy egy néhány fokkal azért
drágább gazdagabb országban, aki ráadásul önkénteskedésből keresi a kenyerét (valljuk be, ez nem igazán kifizetődő – vagyis nem anyagi szempontból). Aztán hirtelen éhes leszel, mármint
nagyon éhes
, és szeretnél beülni egy tisztességes helyre valami tisztességes kajával, amit persze először az utcára kitett menüből választanál ki anyagi és étvágyi megfontolásból is. Azonban alighogy ránézel, mit ránézel, a szemed sarkából véletlenül rásandítasz a menüre, a Rikkancs jön, megragadja a karod, és elkezd berángatni az étteremnek nevezett kínzópadra „Pizza! Very great! Eat here!” felkiáltásokkal. Naná, hogy menekülsz.
Pro tipp étterem vezetőknek! A rikkancsokat tegyétek a tiltólistára. De komolyan. Ez csak akkor tuti módszer, ha el akarod veszíteni a potenciális vásárlódat.
|
Nem tudom, ki ez az ember, de igen. A Rikkancsok pont ilyen bizarr módon ijesztőek. |
„Pont Annyiba Kerül, Amennyinek Mondtam, Csak Szorozd Meg Kettővel”
Ezt a hosszú nevű típust onnan ismerheted fel, hogy „rejtett költségekkel” kurtítja meg a pénztárcádat. Ő a jól ismert „Eleve A Számlához Adom A Borravalót”
nagytestvére, sőt, ősapja, az a személy, aki az ígérthez képest duplán árazza a dolgokat, és felháborodva pattog, ha megjegyzed neki, hogy nem igazán ezt ígérték másfél órával és egy pohár borral ezelőtt
.
„Ajándék, De Kérem A Pénzt!”
Kérem A Pénzt: Nézd, nézd, karkötő neked!
Gyanútlan Utazó: Nem kérem, köszi.
Kérem A Pénzt: Ingyen van.
Gyanútlan Utazó: Tényleg nem.
Kérem A Pénzt: De ajándék.
Gyanútlan Utazó: De én tényleg… *KAP megragadja GyU kezét, és felrak rá két karkötőt* Akkor köszönöm.
Kérem A Pénzt: Most akkor fizess.
Gyanútlan Utazó: Öööö… de nincs nálam pénz.
Kérem A Pénzt: Amúgy honnan jöttél?
Gyanútlan Utazó: Magyarországról. És te?
Kérem A Pénzt: Afrika. Hakunamatata. Csak két eurót adj.
Gyanútlan Utazó: Tényleg nincs pénzem.
Kérem A Pénzt: Waka-waka. Egy euró?
Gyanútlan Utazó: Visszaadhatom a karkötőt, ha kell.
Kérem A Pénzt: Nem-nem. Amúgy hogy hívnak? Apród sincs?
Végül a karkötő tényleg ajándék volt, ami kicsit kárpótol azért, hogy egy másik ilyen Waka-waka a fentinél sokkal rosszabb modorral volt megáldva…
Galambok Mindenütt Egyesület
Valljuk be, egy szép napfényes napon nincs rosszabb annál a félelemnél, hogy a cirka hatszáz galambból, akik a téren cikáznak, valamelyik bizony alaposan le fogja szarni a kedvenc kabátodat. Amit persze ki sem tudsz igazán mosni, hiszen éppen nyaralsz. Arról nem is beszélve, hogy amikor ezt a cirka hatszáz galambot egy játékosabb kedvű kutya repülésre ösztökéli, mind a hatszázan a te fejedet veszik célba.
Nyugis időszakokban pedig kisbabák fején császkálnak. Igen, láttam. A felelősségteljes szülők pedig nem siettek elkergetni a karmos kis bestiát.
(Oké, ők nem emberek. De majdnem olyan idegesítőek.)
… és persze a többi Turista
Hiszen mi mindenhol ott vagyunk, de legalábbis minden olyan helyen, amit valaki valamikor valamiért érdekesnek kezdett nevezni. Tízen, százan, ezren lepjük el a fontos városokat, és a fő ismertetőjelünk, hogy a) a legrosszabb helyen és pillanatban állunk meg, hogy egy pillantást vessünk a térképre, és b) a koordinációs képességeinket verik az emberek a The Sims első részében. Bravi, bravissimi!